Rozwód to najtrudniejsza decyzja w życiu

, , Leave a comment

Decyzja dwojga ludzi o rozwodzie jest zawsze bardzo trudna i poprzedzona miesiącami bólu, kłótni i płaczu. Decyzje rozwodowe to jedne z najtrudniejszych w życiu, jakie niekiedy należy podjąć. Dwoje ludzi decyduje się na prowadzenie wspólnego życia, założenie rodziny i budowania wspólnej drogi, ślubują sobie miłość i wierność na dobre i na złe. Kiedy jednak przychodzi moment, że ich ścieżki się rozchodzą, ich wyobrażenia o wspólnym życiu zderzają się z brutalną rzeczywistością, wówczas trzeba się skonfrontować i przyznać do porażki.

Bo niestety rozwód czasami trzeba traktować jako formę wspólnej porażki. Wszystko jest dobrze, ludzie są ze sobą szczęśliwi, aż do momentu, kiedy zaczynają się pierwsze problemy: finansowe, zdrowotne lub rodzinne. Wówczas poddajemy się i nie mamy zamiaru walczyć o nasze szczęście, jesteśmy obecnie znacznie wygodniejsi niż nasi rodzice czy dziadkowie. Czasami oczywiście istnieją wypadki losowe lub sytuacje bez wyjścia, które muszą zakończyć się rozwodem, bo dwoje ludzi męczy się ze sobą i początkowa wielka miłość przeradza się w nienawiść. Czasem jedno z małżonków popada w nałóg narkotykowy lub alkoholowy i nie daje sobie pomóc. Awantury i krzyki stają się codziennością, wzajemne wyzwiska, obelgi i obrażanie się nie może prowadzić do niczego dobrego.

Lepiej wówczas zawczasu zakończyć tak toksyczny związek. Prawdziwe dramaty pojawiają się wtedy, kiedy małżeństwo posiada już potomstwo, które obserwuje, jak ich ukochani i wspaniali rodzice każdego dnia kłócą się ze sobą, wyzywają i płaczą. Świat dziecka lega w gruzach, ono cierpi i zamyka się w sobie bardzo głęboko. Lepiej jest sprawnie załatwić rozwód, aby można było w miarę szybko odbudować i poskładać na nowo życie nasze i naszych dzieci. Często jest tak, że po rozwodzie ludzie znajdują inne osoby, z którymi się wiążą i próbują na nowo budować rodzinę. Dla niektórych rozwód to naprawdę koniec świata, dla innych szansa na normalne życie oraz całkiem nowy, świeży start z możliwością realizacji zupełnie nowych wyzwań i zapomnianych marzeń.

 

Leave a Reply