Prawo rodzinne

, , Leave a comment

Nie ma rodziny idealnej. Czasem pozory mogłyby na to wskazywać. Piękny i wygodny dom, a przed nim wspaniały trawnik. Rodzice elegancko ubrani, matka umalowana, na twarzach uśmiechy jak z reklamy pasty do zębów. Do tego dzieci – koniecznie chłopiec i dziewczynka, czyste, z lśniącymi czuprynkami, zawsze grzeczne i dobrze wychowane. Życie rodzinne toczy się wokół stołu, ustawionego na środku białego, przestronnego salonu. Dziadkowie, którzy się realizują, i tylko czasem coś im strzyknie w krzyżu. Wtedy wystarczy maść znanej z telewizji marki i wszystko znów jest dobrze.

Czy do takiej rodziny idealnej mogłoby mieć zastosowanie prawo rodzinne? Z pewności nie. Ale wszyscy doskonale wiemy, że takich idealnych rodzin nie ma. Każda rodzina, choćby najbardziej zamożna, choćby najbardziej kochająca się i wspierająca, napotyka w swoim życiu na rozmaite problemy, trudności. Dzieci się kłócą. Ich pokoje nie wyglądają po zabawie tak porządnie, jak byśmy chcieli. Nie chcą jeść zdrowych warzyw. A mama z tatą czasem się pokłócą, a nawet boczą się na siebie przez kilka dni. Nierzadko padnie raniące słowo. Nierzadko za idealną fasadą rodziny wzorowej kryje się nawet przemoc. Dziecko najchętniej nie wracałoby po szkole do swojego „idealnego” domu, tylko zostało na noc u kolegi, u którego nikt nikogo nie obraża cedzonymi przez zęby słowami. Bo przemoc to nie tylko bicie.

Nastolatka oddałaby wszystko za widok uśmiechniętych i wyluzowanych rodziców, nawet swój najnowszy wypasiony ipad. Tymczasem, choć ma wszystko, rodzice w pogoni za pieniądzem zapomnieli, że jej trzeba przede wszystkim zainteresowania, przytulenia, chwili czasu tylko we dwoje lub troje, bez koniecznych do wypełnienia obowiązków w tle. Trzeba rozmowy. Jeśli nie poświęcimy naszym dzieciom wystarczającej ilości czasu kiedy są małe, mają te kilka lat, kiedy wtedy zostaną pozostawione same sobie, choć pod względem materialnym będą miały wszystko – nie nadrobimy tego, bo nasze dzieci przestaną nas potrzebować. Ich autorytetem staną się znajomi i Internet, a nie rodzice.

Jeśli potrzebujemy porady z zakresu prawa rodzinnego wówczas trzeba się udać do adwokata rodzinnego. Wielu adwokatów pomaga rodzinom przy problemach w relacjach, przy rozwodach lub przy ustalaniu prawa do opieki nad dziećmi, adwokat rodzinny należy do najlepszych adwokatów w tym zakresie.

 

Leave a Reply